Nabór do sekcji wyczynowej

Sekcja gimnastyki sportowej AZS AWF Kraków ogłasza nabór do grupy wyczynowej‼️‼️
Zapraszamy chłopców z roczników 2017 i 2018 do zapisów na testy sprawnościowe. Jeśli twoje dziecko jest zwinne, silne i ma mnóstwo energii ➡️ zapisz je na treningi gimnastyki, a my pomożemy mu zamienić te cechy na medale i puchary zawodów rangi krajowej i międzynarodowej 😁
Wypełnij formularz, odezwiemy się z proponowanym terminem testów sprawnościowych ⬇️
Gimnastyka AZS AWF Kraków to jeden z najlepszych klubów gimnastycznych w Polsce. Treningi dla chłopców ukierunkowane na sport wyczynowy, prowadzone są przez wykwalifikowanych trenerów. Wykonujemy specjalistyczne ćwiczenia w sześciu konkurencjach gimnastycznych z wykorzystaniem najwyższej klasy sprzętu gimnastycznego (plansze gimnastyczne, ścieżki akrobatyczne, air track, batuty, konie z łękami, kółka, drążki, poręcze).
Głównym celem zajęć jest:
– podnoszenie poziom mistrzostwa sportowego zawodników we wszystkich grupach wiekowych
– przygotowanie do startu w zawodach sportowych krajowych i zagranicznych.
📍 Kraków al. Jana Pawła II 78, hala Jordanówka
☎️ 608 623 445
Może to właśnie Twoje dziecko jest przyszłością polskiej gimnastyki 😄

EYOF 2023

W odbywającym się w dniach 23-29.07.2023 w Mariborze Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy, jako najlepsi w kraju, Polskę reprezentowali zawodnicy AZS AWF Kraków:

 

Karol Kołodziejczyk

Franciszek Korbiel

Filip Koperski

 

Nasi młodzi zawodnicy po raz pierwszy wystartowali w tak poważnych zawodach jakimi jest Letni Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy 🏆

 

Po bardzo dobrym starcie w kwalifikacjach Filip Koperski razem z Marią Drobniak na co dzień trenującą w TS WisłaKraków. wywalczyli sobie miejsce w FINALE DRUŻYN MIESZANYCH, w którym uplasowali się na 15 pozycji‼️

 

Gratulacje również dla naszych pozostałych reprezentantów Karola Kołodziejczyka i Franciszka Korbiela oraz trenerów Marcina Kaźmierczaka i Mariusza Wrońskiego🏆

 

Z Mariboru wracamy z cennym doświadczeniem zdobytym w niezwykle prestiżowych zawodach na międzynarodowej arenie 🇵🇱🇵🇱

 

EYOF jest imprezą uznawaną za Igrzyska Europejskie dla młodych sportowców, którzy dopiero rozpoczynają swoje międzynarodowe kariery. Tym bardziej cieszy bardzo dobra postawa naszych zawodników 💪💐

 

 


II EDYCJA MAŁOPOLSKIEJ LIGI GIMNASTYCZNEJ 2023

W dniu 21.05.2023 mieliśmy okazję gościć w Krakowie zawodników z 7 klubów z całej Polski południowej.
Rywalizacja odbyła się w I kroku gimnastycznym, klasie młodzieżowej, III, II, I oraz mistrzowskiej. Jak zwykle towarzyszyła nam świetna atmosfera, dobra zabawa i pokaz najwyższych umiejętności.
­
Poniżej sukcesy zawodników Gimnastyka AZS AWF Kraków:
­
Klasa młodzieżowa - rocznik 2014 i młodsi
2. Tymon Kurzdym 🥈
3. Igor Kramarczyk 🥉
­
Klasa młodzieżowa - rocznik 2013
10. Yusuf Hassanien
­
Klasa III
1. Platon Riazanov 🥇
2. Franciszek Kołodziejczyk 🥈
3. Alan Kramarczyk 🥉
3. Maks Wyleżoł 🥉
8. Dominik Szczubiał
11. Myron Riazanov
14. Dawid Udumyan
16. Filip Juszczyk
­
Klasa I
1. Franciszek Korbiel 🥇
2. Karol Kołodziejczyk 🥈
3. Filip Koperski 🥉
7. Bartłomiej Szczubiał
9. Tymoteusz Ćwiek
­
Klasa mistrzowska
2. Michał Bober 🥈
4. Radosław Szymczyk
­
Gratulujemy zawodnikom i trenerom!
Zapraszamy na kolejne edycje Małopolskiej Ligi Gimnastycznej organizowanej przez Gimnastyka AZS AWF Kraków
­

Fot. Sonia Biskup

Mistrzostwa Polski - Młodzieżowiec / Puchar Polski

Mistrzostwa Polski w kategorii Młodzieżowiec dzień 1
Z radością informujemy, że mistrzem Polski w wieloboju został zawodnik Gimnastyka AZS AWF Kraków Radosław Szymczyk
Blisko podium - na 5 miejscu uplasował się Michał Bober, a na 7 miejscu Szymon Chruściel
Gratulujemy i trzymamy kciuki za chłopaków w jutrzejszych finałach na poszczególnych przyrządach
W tym samym czasie odbył się Puchar Polski w kategorii Junior i Senior również z sukcesami naszych zawodników!

Juniorzy:
3 miejsce Franciszek Korbiel
5 miejsce Karol Kołodziejczyk
11 miejsce Filip Koperski

Seniorzy:
3 miejsce Filip Sasnal
4 miejsce Radosław Szymczyk
8 miejsce Michał Bober
11 miejsce Szymon Chruściel

6 medali zawodników Gimnastyka AZS AWF Kraków podczas drugiego dnia zmagań w Mistrzostwach Polski w kategorii Młodzieżowiec

Radosław Szymczyk
koń z łękami
skok
poręcze
drążek
5. kółka
7. ćw. wolne

Michał Bober
skok
4. koń z łękami
6. ćw. wolne
6. kółka
6. poręcze
6. drążek

Szymon Chruściel
drążek
4. ćw. wolne
4. poręcze
7. koń z łękami
7. skok
Gratulacje dla zawodników


I Edycja Małopolskiej Ligi Gimnastycznej 2023

PODSUMOWANIE I EDYCJI MAŁOPOLSKIEJ LIGI GIMNASTYCZNEJ 2023
Za nami weekend pełen wrażeń i gimnastycznych emocji
ponad 90 zawodników
7 klubów z całej Polski południowej
6 międzynarodowych sędziów

Podziękowania należą się naszym sponsorom za wsparcie wydarzenia
Besim Group
OSHEE
Akademia Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie
Krakowska Akademia Gimnastyki

A poniżej sukcesy naszych zawodników

KLASA MŁODZIEŻOWA

Rocznik 2014 i młodsi
2. Tymon Kurzdym
3. Igor Kramarczyk

Rocznik 2013
4. Tadeusz Prącik
5. Karol Stąsiek
15. Dawid Kołodziej
16. Yusuf Hassanien

KLASA III
1. Platon Riazanov
2. Maksymilian Wyleżoł
4. Franciszek Kołodziejczyk
5. Alan Kramarczyk
9. Dawid Udumyan
9. Myron Riazanov
20. Filip Juszczyk

KLASA I
1. Karol Kołodziejczyk
2. Franciszek Korbiel
3. Tymoteusz Ćwiek
4. Filip Koperski
5. Bartłomiej Szczubiał

SENIOR
2. Radosław Szymczyk
5. Michał Bober
6. Szymon Chruściel

Gratulujemy wszystkim zawodnikom, trenerom i już zapraszamy na kolejną edycję MLG
Gimnastyka AZS AWF Kraków
Koronowy Zawrót Głowy
UKS Gimnazjon
UKS SP7
Iskra Zabrze
ewogim.pl
NTG NYSA
AZS AWF Katowice
#gimnastyka #azsawfkrakow #mlg #malopolskaligagimnastyczna

Link do fotorelacji z I Edycji Małopolskiej Ligi Gimnastycznej 2023
https://photos.app.goo.gl/E2d9pXMEciFs3Zpn8

Fot. Oliwia Kafel

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Luxemburg Open

Nasi reprezentanci wracają z Luksemburga z medalami!🏆
W weekend odbył się międzynarodowy turniej gimnastyczny Luxemburg Open, w którym Polskę reprezentowali m.in. nasi zawodnicy - Filip Sasnal oraz Radosław Szymczyk 💪
W rywalizacji drużynowej seniorów razem z Sebastianem Gawrońskim zajęli 3 miejsce zdobywając brązowy medal 🥉
Podczas zmagań indywidualnych w wieloboju Filip zajął 9 miejsce, Radek 10, a dzięki wysokim notom zakwalifikowali się do finałów na poszczególnych przyrządach ✨️
W finałach Filip wywalczył złoty medal na poręczach oraz skoku 🥇srebrny medal na drążku oraz ćwiczeniach wolnych 🥈oraz zajął 4 miejsce na kółkach 💪
Radek wywalczył finał na koniec z łękami i uplasował się na 8 pozycji 💪
Gratulujemy całej kadrze zdobytych wyników i doświadczenia‼️😀

FINAŁ MAŁOPOLSKIEJ LIGI GIMNSTYCZNEJ 2022

W sobotę odbyła się IV i ostatnia w tym roku edycja Małopolskiej Ligi Gimnastycznej! Frekwencja i tym razem nie zawiodła, w rywalizacji wzięło udział 70 zawodników z 5 klubów 💪
Zawodnicy AZS AWF Kraków dali z siebie wszystko osiągając następujące wyniki:
Klasa I krok gimnastyczny - rocznik 2014 i młodsi
1. Tymon Kurzdym🥇
3. Igor Kramarczyk🥉
Klasa I krok gimnastyczny - rocznik 2013
10. Bartosz Sosin
14. Yusuf Hassanien
15. Dawid Kołodziej
Klasa młodzieżowa - rocznik 2013
1. Myron Riazanov🥇
2. Tadeusz Prącik🥈
3. Karol Stąsiek🥉
Klasa III
1. Platon Riazanov🥇
2. Franciszek Kołodziejczyk🥈
3. Dominik Szczubiał🥉
6. Filip Juszczyk
12. Dawid Udumyan
Klasa II
5. Mateusz Borovyk
Klasa I
1. Franciszek Korbiel🥇
2. Karol Kołodziejczyk🥈
3. Tymoteusz Ćwiek🥉
Klasa młodzieżowiec
1. Szymon Chruściel🥇
2. Radosław Szymczyk🥈
3. Michał Bober🥉
🤸‍♀️🤸‍♀️🤸‍♀️🤸‍♀️🤸‍♀️🤸‍♀️🤸‍♀️🤸‍♀️
IV edycja Małopolskiej Ligi Gimnastycznej była jednocześnie finałową edycją podsumowującą cały rok 2022. Uzyskane przez zawodników wyniki we wszystkich edycjach zawodów zostały zsumowane wyłaniając najlepszych z najlepszych w poszczególnych kategoriach 🏆
Najlepsi zawodnicy w klasie I krok gimnastyczny:
1. Tomasz Kosmała, UKS "Gimnazjon" Wieliczka
2. Jan Sadowski, UKS "Gimnazjon" Wieliczka
3. Piotr Lalicki, UKS "Gimnazjon" Wieliczka
4. Brunon Pyzalski-Horośko, KS "Korona 1919" Kraków
5. Jan Jastrzębski, KS "Iskra" Zabrze
6. Bartłomiej Kamiński, KS "Iskra" Zabrze
7. Tymon Kurzdym, KS AZS AWF Kraków
8. Filip Solik, KS "Iskra" Zabrze
Najlepsi w klasie młodzieżowej:
1. Franciszek Kołodziejczyk, KS AZS AWF Kraków
2. Filip Majerowski, KS "Korona 1919" Kraków
3. Artur Mączka, KS "Korona 1919" Kraków
4. Dawid Udumyan, KS AZS AWF Kraków
5. Adam Bętkowski, UKS "Gimnazjon" Wieliczka
6. Myron Riazanov, KS AZS AWF Kraków
7. Karol Malinowski, UKS SP7 Łódź
8. Wojciech Kuc, Evo Gym AZS AWF Katowice
Najlepsi w klasie III:
1. Platon Riazanov, KS AZS AWF Kraków
2. Alan Kramarczyk, KS AZS AWF Kraków
3. Mateusz Borovyk, KS AZS AWF Kraków
4. Maksymilian Wyleżoł, KS AZS AWF Kraków
5. Dominik Szczubiał, KS AZS AWF Kraków
6. Michał Kaleta, UKS SP7 Łódź
7. Patryk Nowak, NTG Nysa
8. Filip Juszczyk, KS AZS AWF Kraków
Najlepsi w klasie II:
1. Bartłomiej Szczubiał, KS AZS AWF Kraków
2. Maurycy Juszczyk, KS "Korona 1919" Kraków
3. Wojciech Dumański, NTG Nysa
3. Szymon Szymański, NTG Nysa
5. Karol Jary, NTG Nysa
5. Oliwier Nazim, KS "Korona 1919" Kraków
7. Alan Białochławek, NTG Nysa
Najlepsi w klasie I:
1. Franciszek Korbiel, KS AZS AWF Kraków
2. Filip Koperski, KS AZS AWF Kraków
3. Karol Kołodziejczyk, KS AZS AWF Kraków
4. Tymoteusz Ćwiek, KS AZS AWF Kraków
5. Wiktor Lichwa, NTG Nysa
Najlepsi w klasie młodzieżowiec:
1. Szymon Chruściel, KS AZS AWF Kraków
2. Michał Bober, KS AZS AWF Kraków
3. Radosław Szymczyk, KS AZS AWF Kraków
Zdjęcia do obejrzenia pod linkiem ⬇️⬇️⬇️
Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom, trenerom, dziękujemy sędziom, sponsorom nagród oraz kibicom za cały rok wspólnie przeżywanych emocji. Cieszymy się, że MLG staje się coraz popularniejsza, klubom dziękujemy za zaufanie i tak liczne uczestnictwo we wszystkich edycjach naszej ligi 😄
Dziękujemy i do zobaczenia w 2023 roku 🥳

Mała Olimpiada

🏆5 medali zdobyli zawodnicy Gimnastyka AZS AWF Kraków w drugim dniu Małej Olimpiady odbywającej się w Szczecinie! 💪🔥
W finałach na poszczególnych przyrządach zaprezentowali się wszyscy nasi zawodnicy zajmując następujące lokaty:
Franciszek Kołodziejczyk
1. miejsce poręcze 🥇
2. miejsce drążek 🥈
Dawid Udumyan
1. miejsce ćwiczenia wolne 🥇
4. miejsce drążek 💪
Karol Stąsiek
5. miejsce ćwiczenia wolne 💪
Myron Riazanov
2. miejsce drążek 🥈
7. miejsce kółka 💪
Tadeusz Prącik
2. miejsce ćwiczenia wolne 🥈
Gratulujemy zawodnikom i trenerom świetnych wyników!

III EDYCJA MAŁOPOLSKIEJ LIGI GIMNASTYCZNEJ

III EDYCJA MAŁOPOLSKIEJ LIGI GIMNASTYCZNEJ 🏆
W dniu 15.10.2022 odbyła się już trzecia w tym roku edycja naszej ligi 😃
Rywalizowało ze sobą prawie 90 zawodników z 6 klubów z czego wyłonieni zostali najlepsi w klasach: I krok gimnastyczny, młodzieżowa, III, II, I oraz młodzieżowiec🤩🤯
Poniżej wyniki naszych zawodników w poszczególnych kategoriach:
I krok gimnastyczny - rocznik 2014 i młodsi
2. Tymon Kurzdym 🥈
5. Igor Kramarczyk
I krok gimnastyczny - rocznik 2013
12. Bartosz Sosin
13. Yusuf Hassanien
15. Dawid Kołodziej
Klasa młodzieżowa - rocznik 2013
4. Myron Riazanov
6. Karol Stąsiek
7. Tadeusz Prącik
Klasa młodzieżowa - rocznik 2012
1. Franciszek Kołodziejczyk 🥇
Klasa młodzieżowa - rocznik 2011
2. Dawid Udumyan 🥈
Klasa III
1. Platon Riazanov 🥇
2. Alan Kramarczyk 🥈
3. Maksymilian Wyleżoł 🥉
5. Mateusz Borovyk
6. Dominik Szczubiał
10. Filip Juszczyk
14. Gabriel Stanek
Klasa I
1. Filip Koperski 🥇
2. Franciszek Korbiel 🥈
3. Bartłomiej Szczubiał 🥉
4. Karol Kołodziejczyk
5. Tymoteusz Ćwiek
Klasa młodzieżowiec
1. Radosław Szymczyk 🥇
2. Michał Bober 🥈
3. Szymon Chruściel 🥉
Gratulujemy wszystkim zawodnikom oraz trenerom osiągniętych wyników i do zobaczenia w kolejnej edycji Małopolskiej Ligi Gimnastycznej! 💪

Turniej w Pradze

Bardzo interesujący Turniej Gimnastyczny w Pradze. Nasi zawodnicy zaliczyli bardzo dobry start zakonczony 3 miejscem Radka Szymczyka na drążku w juniorach starszych.Gratulacje dla pozostałych zawodników którzy wykonali plany: Szczubiał Bartek, Kramarczyk Alan, Chruściel Szymon, Kołodziejczyk Karol i Franciszek Korbiel. Gratulacje zawodnikom i trenerom Marcin Kaźmierczak i Leon Biskup.