OLYMPUS DIGITAL CAMERA

I Edycja Małopolskiej Ligi Gimnastycznej 2023

PODSUMOWANIE I EDYCJI MAŁOPOLSKIEJ LIGI GIMNASTYCZNEJ 2023
Za nami weekend pełen wrażeń i gimnastycznych emocji
ponad 90 zawodników
7 klubów z całej Polski południowej
6 międzynarodowych sędziów

Podziękowania należą się naszym sponsorom za wsparcie wydarzenia
Besim Group
OSHEE
Akademia Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie
Krakowska Akademia Gimnastyki

A poniżej sukcesy naszych zawodników

KLASA MŁODZIEŻOWA

Rocznik 2014 i młodsi
2. Tymon Kurzdym
3. Igor Kramarczyk

Rocznik 2013
4. Tadeusz Prącik
5. Karol Stąsiek
15. Dawid Kołodziej
16. Yusuf Hassanien

KLASA III
1. Platon Riazanov
2. Maksymilian Wyleżoł
4. Franciszek Kołodziejczyk
5. Alan Kramarczyk
9. Dawid Udumyan
9. Myron Riazanov
20. Filip Juszczyk

KLASA I
1. Karol Kołodziejczyk
2. Franciszek Korbiel
3. Tymoteusz Ćwiek
4. Filip Koperski
5. Bartłomiej Szczubiał

SENIOR
2. Radosław Szymczyk
5. Michał Bober
6. Szymon Chruściel

Gratulujemy wszystkim zawodnikom, trenerom i już zapraszamy na kolejną edycję MLG
Gimnastyka AZS AWF Kraków
Koronowy Zawrót Głowy
UKS Gimnazjon
UKS SP7
Iskra Zabrze
ewogim.pl
NTG NYSA
AZS AWF Katowice
#gimnastyka #azsawfkrakow #mlg #malopolskaligagimnastyczna

Link do fotorelacji z I Edycji Małopolskiej Ligi Gimnastycznej 2023
https://photos.app.goo.gl/E2d9pXMEciFs3Zpn8

Fot. Oliwia Kafel

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
332208155_1241835129751857_2954062799033616543_n

Luxemburg Open

Nasi reprezentanci wracają z Luksemburga z medalami!🏆
W weekend odbył się międzynarodowy turniej gimnastyczny Luxemburg Open, w którym Polskę reprezentowali m.in. nasi zawodnicy – Filip Sasnal oraz Radosław Szymczyk 💪
W rywalizacji drużynowej seniorów razem z Sebastianem Gawrońskim zajęli 3 miejsce zdobywając brązowy medal 🥉
Podczas zmagań indywidualnych w wieloboju Filip zajął 9 miejsce, Radek 10, a dzięki wysokim notom zakwalifikowali się do finałów na poszczególnych przyrządach ✨️
W finałach Filip wywalczył złoty medal na poręczach oraz skoku 🥇srebrny medal na drążku oraz ćwiczeniach wolnych 🥈oraz zajął 4 miejsce na kółkach 💪
Radek wywalczył finał na koniec z łękami i uplasował się na 8 pozycji 💪
Gratulujemy całej kadrze zdobytych wyników i doświadczenia‼️😀
DSC_0733

FINAŁ MAŁOPOLSKIEJ LIGI GIMNSTYCZNEJ 2022

W sobotę odbyła się IV i ostatnia w tym roku edycja Małopolskiej Ligi Gimnastycznej! Frekwencja i tym razem nie zawiodła, w rywalizacji wzięło udział 70 zawodników z 5 klubów 💪
Zawodnicy AZS AWF Kraków dali z siebie wszystko osiągając następujące wyniki:
Klasa I krok gimnastyczny – rocznik 2014 i młodsi
1. Tymon Kurzdym🥇
3. Igor Kramarczyk🥉
Klasa I krok gimnastyczny – rocznik 2013
10. Bartosz Sosin
14. Yusuf Hassanien
15. Dawid Kołodziej
Klasa młodzieżowa – rocznik 2013
1. Myron Riazanov🥇
2. Tadeusz Prącik🥈
3. Karol Stąsiek🥉
Klasa III
1. Platon Riazanov🥇
2. Franciszek Kołodziejczyk🥈
3. Dominik Szczubiał🥉
6. Filip Juszczyk
12. Dawid Udumyan
Klasa II
5. Mateusz Borovyk
Klasa I
1. Franciszek Korbiel🥇
2. Karol Kołodziejczyk🥈
3. Tymoteusz Ćwiek🥉
Klasa młodzieżowiec
1. Szymon Chruściel🥇
2. Radosław Szymczyk🥈
3. Michał Bober🥉
🤸‍♀️🤸‍♀️🤸‍♀️🤸‍♀️🤸‍♀️🤸‍♀️🤸‍♀️🤸‍♀️
IV edycja Małopolskiej Ligi Gimnastycznej była jednocześnie finałową edycją podsumowującą cały rok 2022. Uzyskane przez zawodników wyniki we wszystkich edycjach zawodów zostały zsumowane wyłaniając najlepszych z najlepszych w poszczególnych kategoriach 🏆
Najlepsi zawodnicy w klasie I krok gimnastyczny:
1. Tomasz Kosmała, UKS „Gimnazjon” Wieliczka
2. Jan Sadowski, UKS „Gimnazjon” Wieliczka
3. Piotr Lalicki, UKS „Gimnazjon” Wieliczka
4. Brunon Pyzalski-Horośko, KS „Korona 1919” Kraków
5. Jan Jastrzębski, KS „Iskra” Zabrze
6. Bartłomiej Kamiński, KS „Iskra” Zabrze
7. Tymon Kurzdym, KS AZS AWF Kraków
8. Filip Solik, KS „Iskra” Zabrze
Najlepsi w klasie młodzieżowej:
1. Franciszek Kołodziejczyk, KS AZS AWF Kraków
2. Filip Majerowski, KS „Korona 1919” Kraków
3. Artur Mączka, KS „Korona 1919” Kraków
4. Dawid Udumyan, KS AZS AWF Kraków
5. Adam Bętkowski, UKS „Gimnazjon” Wieliczka
6. Myron Riazanov, KS AZS AWF Kraków
7. Karol Malinowski, UKS SP7 Łódź
8. Wojciech Kuc, Evo Gym AZS AWF Katowice
Najlepsi w klasie III:
1. Platon Riazanov, KS AZS AWF Kraków
2. Alan Kramarczyk, KS AZS AWF Kraków
3. Mateusz Borovyk, KS AZS AWF Kraków
4. Maksymilian Wyleżoł, KS AZS AWF Kraków
5. Dominik Szczubiał, KS AZS AWF Kraków
6. Michał Kaleta, UKS SP7 Łódź
7. Patryk Nowak, NTG Nysa
8. Filip Juszczyk, KS AZS AWF Kraków
Najlepsi w klasie II:
1. Bartłomiej Szczubiał, KS AZS AWF Kraków
2. Maurycy Juszczyk, KS „Korona 1919” Kraków
3. Wojciech Dumański, NTG Nysa
3. Szymon Szymański, NTG Nysa
5. Karol Jary, NTG Nysa
5. Oliwier Nazim, KS „Korona 1919” Kraków
7. Alan Białochławek, NTG Nysa
Najlepsi w klasie I:
1. Franciszek Korbiel, KS AZS AWF Kraków
2. Filip Koperski, KS AZS AWF Kraków
3. Karol Kołodziejczyk, KS AZS AWF Kraków
4. Tymoteusz Ćwiek, KS AZS AWF Kraków
5. Wiktor Lichwa, NTG Nysa
Najlepsi w klasie młodzieżowiec:
1. Szymon Chruściel, KS AZS AWF Kraków
2. Michał Bober, KS AZS AWF Kraków
3. Radosław Szymczyk, KS AZS AWF Kraków
Zdjęcia do obejrzenia pod linkiem ⬇️⬇️⬇️
Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom, trenerom, dziękujemy sędziom, sponsorom nagród oraz kibicom za cały rok wspólnie przeżywanych emocji. Cieszymy się, że MLG staje się coraz popularniejsza, klubom dziękujemy za zaufanie i tak liczne uczestnictwo we wszystkich edycjach naszej ligi 😄
Dziękujemy i do zobaczenia w 2023 roku 🥳
311739505_540672601396968_1080813308146589386_n

Mała Olimpiada

🏆5 medali zdobyli zawodnicy Gimnastyka AZS AWF Kraków w drugim dniu Małej Olimpiady odbywającej się w Szczecinie! 💪🔥
W finałach na poszczególnych przyrządach zaprezentowali się wszyscy nasi zawodnicy zajmując następujące lokaty:
Franciszek Kołodziejczyk
1. miejsce poręcze 🥇
2. miejsce drążek 🥈
Dawid Udumyan
1. miejsce ćwiczenia wolne 🥇
4. miejsce drążek 💪
Karol Stąsiek
5. miejsce ćwiczenia wolne 💪
Myron Riazanov
2. miejsce drążek 🥈
7. miejsce kółka 💪
Tadeusz Prącik
2. miejsce ćwiczenia wolne 🥈
Gratulujemy zawodnikom i trenerom świetnych wyników!
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

III EDYCJA MAŁOPOLSKIEJ LIGI GIMNASTYCZNEJ

III EDYCJA MAŁOPOLSKIEJ LIGI GIMNASTYCZNEJ 🏆
W dniu 15.10.2022 odbyła się już trzecia w tym roku edycja naszej ligi 😃
Rywalizowało ze sobą prawie 90 zawodników z 6 klubów z czego wyłonieni zostali najlepsi w klasach: I krok gimnastyczny, młodzieżowa, III, II, I oraz młodzieżowiec🤩🤯
Poniżej wyniki naszych zawodników w poszczególnych kategoriach:
I krok gimnastyczny – rocznik 2014 i młodsi
2. Tymon Kurzdym 🥈
5. Igor Kramarczyk
I krok gimnastyczny – rocznik 2013
12. Bartosz Sosin
13. Yusuf Hassanien
15. Dawid Kołodziej
Klasa młodzieżowa – rocznik 2013
4. Myron Riazanov
6. Karol Stąsiek
7. Tadeusz Prącik
Klasa młodzieżowa – rocznik 2012
1. Franciszek Kołodziejczyk 🥇
Klasa młodzieżowa – rocznik 2011
2. Dawid Udumyan 🥈
Klasa III
1. Platon Riazanov 🥇
2. Alan Kramarczyk 🥈
3. Maksymilian Wyleżoł 🥉
5. Mateusz Borovyk
6. Dominik Szczubiał
10. Filip Juszczyk
14. Gabriel Stanek
Klasa I
1. Filip Koperski 🥇
2. Franciszek Korbiel 🥈
3. Bartłomiej Szczubiał 🥉
4. Karol Kołodziejczyk
5. Tymoteusz Ćwiek
Klasa młodzieżowiec
1. Radosław Szymczyk 🥇
2. Michał Bober 🥈
3. Szymon Chruściel 🥉
Gratulujemy wszystkim zawodnikom oraz trenerom osiągniętych wyników i do zobaczenia w kolejnej edycji Małopolskiej Ligi Gimnastycznej! 💪
312800910_10210161417229326_8951632262852052858_n

Turniej w Pradze

Bardzo interesujący Turniej Gimnastyczny w Pradze. Nasi zawodnicy zaliczyli bardzo dobry start zakonczony 3 miejscem Radka Szymczyka na drążku w juniorach starszych.Gratulacje dla pozostałych zawodników którzy wykonali plany: Szczubiał Bartek, Kramarczyk Alan, Chruściel Szymon, Kołodziejczyk Karol i Franciszek Korbiel. Gratulacje zawodnikom i trenerom Marcin Kaźmierczak i Leon Biskup.

287688733_5451521048260986_6825786788272288629_n

Indywidualne Mistrzostwa Polski w Gimnastyce Sportowej

‼️ Mistrzostwa Polski w gimnastyce sportowej seniorów i juniorów zakończone ‼️ Zawodnicy KS AZS AWF Kraków spisali się znakomicie, zdobywając 13 medali 🤩👏💪
W kategorii senior mistrzem Polski w wieloboju został zawodnik naszego klubu Filip Sasnal!🏆 Michał Bober reprezentujący UKS SP7 Łódź, ale już trenujący pod okiem naszego trenera Marcina Kaźmierczaka zajął 9 miejsce, Szymon Chruściel 10 miejsce, a Radosław Szymczyk 15 miejsce.
Wśród juniorów w wieloboju najlepszy z naszych zawodników Filip Koperski zdobył brązowy medal! 🏆 Pozostali zawodnicy również zanotowali bardzo dobre wyniki: Karol Kołodziejczyk zajął 5 miejsce, Franciszek Korbiel 7 miejsce, a Tymoteusz Ćwiek 11 miejsce.
💥W finałach na poszczególnych przyrządach każdy z zawodników może pochwalić się bardzo dobrymi rezultatami:
Seniorzy:
Filip Sasnal
1 miejsce – skok 🥇
1 miejsce – poręcze 🥇
2 miejsce -ćwiczenia wolne 🥈
2 miejsce –kółka 🥈
3 miejsce – drążek 🥉
Szymon Chruściel
5 miejsce – ćwiczenia wolne
7 miejsce – skok
8 miejsce – drążek
Radosław Szymczyk
4 miejsce – koń z łękami
7 miejsce – ćwiczenia wolne
8 miejsce – skok
Michał Bober
2 miejsce – poręcze 🥈
6 miejsce – kółka
7 miejsce – drążek
Juniorzy:
Filip Koperski
1 miejsce – skok 🥇
2 miejsce – kółka 🥈
3 miejsce – koń z łękami 🥉
Franciszek Korbiel
1 miejsce – koń z łękami 🥇
3 miejsce – poręcze 🥉
4 miejsce – drążek
Karol Kołodziejczyk
3 miejsce – drążek 🥉
4 miejsce – ćwiczenia wolne
4 miejsce – poręcze
Tymoteusz Ćwiek
5 miejsce – kółka
6 miejsce – skok
7 miejsce – poręcze
Ogromne gratulacje dla zawodników oraz trenerów Marcin Kaźmierczak, Piotr Mikołajek 😄👏
***********
Po zakończeniu zawodów miała miejsce jeszcze jedna uroczystość, a mianowicie oficjalne zakończenie kariery zawodniczej 3 naszych reprezentantów: Jakub Piwowarski, Jacek Pozowski, Piotr Ziaja
Dziękujemy za zaangażowanie i poświęcenie dla klubu oraz życzymy powodzenia w spełnianiu kolejnych celów 🎖🎖🎖
279664981_5360982957314796_5727647104487768550_n

Rekordowa II edycja Małopolskiej Ligi Gimnastycznej

Rekordowa Liga

W II edycji Małopolskiej Ligi Gimnastycznej wystartowała rekordowa ilość – 106 zawodników z 7 polskich klubów: NTG Nysa, UKS SP 7 Łódź, KS Iskra Zabrze, Evo Gym KS AZS Katowice, KS Korona 1919 Kraków, UKS Gimnazjon Wieliczka oraz KS AZS AWF Kraków

Zawodnicy wystartowali w klasach: I krok gimnastyczny, klasa młodzieżowa, klasa III, klasa II, klasa I oraz młodzieżowiec. Rywalizacja była zacięta do ostatniej konkurencji, a wyniki naszych zawodników poniżej:

Liga Wyniki!

Gratualcje dla zawodników i trenerów!

286474277_5431636043582820_5793817238612444268_n

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików

12 medali w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików👍👏🔥
W zawodach rozegranych na obiektach KS Korona zawodnicy klasy młodzieżowej zaprezentowali bardzo dobre układy i zdobyli 11🏅 Ponadto w klasyfikacji klubowej KS AZS AWF zwyciężył 🏆, a 4 zawodników zakwalifikowało się do Małej Olimpiady
Franciszek Kołodziejczyk
🥇klasyfikacja generalna
🥇 wielobój 2012
🥇skok
🥈ćw. wolne
Dawid Udumyan
🥇ćwiczenia wolne
🥈wielobój 2011
🥈drążek
4 klasyfikacja generalna
Myron Riazanov
🥇wielobój 2013
🥉drążek
4 kółka
6 klasyfikacja generalna
Karol Stąsiek
🥉 wielobój 2013
🥉ćw. wolne
4 skok
Tadeusz Prącik
🥉poręcze
5 wielobój 2013
6 ćw. wolne