W rozegranych w Szczecinie Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w gimnastyce sportowej zawodnicy AZS AWF zdobyli 26 medali. Tak wiele miejsc medalowych, jak i znakomita prezentacja układów sprawiły, że nasi gimnastycy zdeklasowali rywali.

Podopieczni trenera Leona Biskupa i Rafała Pieżgi startowali w trzech kategoriach: junior, młodzieżowiec i senior.

Miłą wiadomością jest fakt, że Maksim Kowalenko otrzymał nominację na I Europejskie Igrzyska Olimpijskie w Baku.

Wyniki naszych gimnastyków:

Klasa I

Timothy Kutyła:

Vice-mistrz Polski w wieloboju
III – miejsce drużynowo podczas międzynarodowego meczu gimnastycznego w kategorii junior między drużynami z Niemiec, Austrii, Czech i Polski.
I – miejsce w finale ćwiczeń na kółkach
I – miejsce w finale ćwiczeń na poręczach
I – miejsce w finale ćwiczeń na drążku

Piotr Lenik:

X – miejsce indywidualnie w wieloboju
VI – miejsce w finale skoku przez stół gimnastyczny
VIII – miejsce w finale ćwiczeń na poręczach
VI – miejsce w finale ćwiczeń na drążku

Klasa „Młodzieżowiec”

Valles Jakub:

Vice-mistrz Polski w wieloboju
I – miejsce w finale ćwiczeń wolnych
II – miejsce w finale ćwiczeń na kółkach
II – miejsce w finale skoku przez stół gimnastyczny

Jacek Pozowski

drugi Vice-mistrz Polski w wieloboju
I – miejsce w finale ćwiczeń na koniu z łękami
III – miejsce w finale ćwiczeń wolnych
III – miejsce w finale ćwiczeń na kółkach
III – miejsce w finale ćwiczeń na drążku

Filip Sasnal

Indywidualnie IV miejsce w wieloboju
I – miejsce w finale ćwiczeń na drążku

Piotr Ziaja

Indywidualnie V miejsce w wieloboju
II – miejsce w finale skoku przez stół gimnastyczny
II – miejsce w finale ćwiczeń na poręczach
II – miejsce w finale ćwiczeń na drążku

Klasa Mistrzowska

Maksim Kowalenko
Vice-mistrz Polski w wieloboju
I – miejsce w finale ćwiczeń na drążku
III – miejsce w finale ćwiczeń na koniu z łękami
II – miejsce w finale ćwiczeń na kółkach

Piotr Uznański
VIII – miejsce w wieloboju
III – miejsce w finale skoku przez stół gimnastyczny
III – miejsce w finale ćwiczeń na poręczach

Piotr Kiełbik
II – miejsce w finale ćwiczeń wolnych

Przemysław Gniewisz
II – miejsce w finale ćwiczeń na koniu z łękami z łękami

Wielkie gratulacje dla trenerów i zawodników!