Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

W rozegranych w Bydgoszczy Drużynowych Mistrzostwach Polski w gimnastyce sportowej zawodnicy AZS AWF Kraków okazali się bezkonkurencyjni w dwóch kategoriach, w tym najważniejszej – w seniorach. O tytuł mistrzowski pokusiło się czterech zawodników: Maksim Kowalenko, Jakub Piwowarski, Jacek Pozowski i Piotr Uznański. Podopieczni trenera Leona Biskupa i Rafała Pieżgi zaprezentowali układy na wysokim poziomie, pokonując drugą w kolejności drużynę AZS AWFiS Gdańsk o 3 punkty.

Do sukcesów drużynowych, sukcesy indywidualne dorzucił Maksim Kowalenko. W III Edycji Pucharu Polski zajął drugie miejsce, a w klasyfikacji generalnej miejsce trzecie.

Idąc w ślady starszych kolegów, również młodzi gimnastycy wywalczyli Mistrzostwo Polski. Drużyna w składzie Jakub Frączek, Jakub Urban, Piotr Koprowski, Szymon Chruściel, Radosław Szymczyk, trenująca pod okiem trenera Marcina Kaźmierczaka była najlepsza w kategorii – junior młodszy (III klasa sportowa). Znakomite występy były potwierdzeniem talentu młodych zawodników, co dobrze rokuje krakowskiej gimnastyce.

Był to ostatni w tym sezonie start naszych gimnastyków, będący ukoronowaniem tegorocznych sukcesów. W bieżącym sezonie zdobyli bowiem 20 medali  w zawodach rangi mistrzowskiej.