Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

W rozegranych w Szczecinie Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w gimnastyce sportowej zawodnicy AZS AWF zdobyli 26 medali. Tak wiele miejsc medalowych, jak i znakomita prezentacja układów sprawiły, że nasi gimnastycy zdeklasowali rywali.

Podopieczni trenera Leona Biskupa i Rafała Pieżgi startowali w trzech kategoriach: junior, młodzieżowiec i senior.

Miłą wiadomością jest fakt, że Maksim Kowalenko otrzymał nominację na I Europejskie Igrzyska Olimpijskie w Baku.

Wyniki naszych gimnastyków:

Klasa I

Timothy Kutyła:

Vice-mistrz Polski w wieloboju
III – miejsce drużynowo podczas międzynarodowego meczu gimnastycznego w kategorii junior między drużynami z Niemiec, Austrii, Czech i Polski.
I – miejsce w finale ćwiczeń na kółkach
I – miejsce w finale ćwiczeń na poręczach
I – miejsce w finale ćwiczeń na drążku

Piotr Lenik:

X – miejsce indywidualnie w wieloboju
VI – miejsce w finale skoku przez stół gimnastyczny
VIII – miejsce w finale ćwiczeń na poręczach
VI – miejsce w finale ćwiczeń na drążku

Klasa „Młodzieżowiec”

Valles Jakub:

Vice-mistrz Polski w wieloboju
I – miejsce w finale ćwiczeń wolnych
II – miejsce w finale ćwiczeń na kółkach
II – miejsce w finale skoku przez stół gimnastyczny

Jacek Pozowski

drugi Vice-mistrz Polski w wieloboju
I – miejsce w finale ćwiczeń na koniu z łękami
III – miejsce w finale ćwiczeń wolnych
III – miejsce w finale ćwiczeń na kółkach
III – miejsce w finale ćwiczeń na drążku

Filip Sasnal

Indywidualnie IV miejsce w wieloboju
I – miejsce w finale ćwiczeń na drążku

Piotr Ziaja

Indywidualnie V miejsce w wieloboju
II – miejsce w finale skoku przez stół gimnastyczny
II – miejsce w finale ćwiczeń na poręczach
II – miejsce w finale ćwiczeń na drążku

Klasa Mistrzowska

Maksim Kowalenko
Vice-mistrz Polski w wieloboju
I – miejsce w finale ćwiczeń na drążku
III – miejsce w finale ćwiczeń na koniu z łękami
II – miejsce w finale ćwiczeń na kółkach

Piotr Uznański
VIII – miejsce w wieloboju
III – miejsce w finale skoku przez stół gimnastyczny
III – miejsce w finale ćwiczeń na poręczach

Piotr Kiełbik
II – miejsce w finale ćwiczeń wolnych

Przemysław Gniewisz
II – miejsce w finale ćwiczeń na koniu z łękami z łękami

Wielkie gratulacje dla trenerów i zawodników!