Finalista Pucharu Świata

Zawodnik naszej sekcji Filip Sasnal zakwalifikował się do ścisłego finały Pucharu Świata w Szombathely /Węgry/. Bedzie starował w ćwiczeniach na poręczach oraz jest pierwszym rezerwowym w skoku. Zawody są ostatnim sprawdzianem przed mistrzostwami świata w Sztutgarcie, będącymi eliminacjami do igrzysk olimpijskich w Tokio.

Trzymamy kciuki za udany start!

Gimnastyka dla dzieci i młodzieży

ORGANIZACJA ZAJĘĆ Z GIMNASTYKI DLA DZIECI I MŁODZIEŻY  2019/2020

ZAJĘCIA POKAZOWE DLA CHĘTNYCH:

17.09.2019 ( WTOREK) DLA CHŁOPCÓW:

  •                     4-5 LAT- NA GODZ. 18:00-18:30
  •                     6-8 LAT- NA GODZ. 18:40- 19:10
  •                     9-11 LAT- NA GODZ. 19:20- 19:50

W TYM DNIU NIE MA ZAPISÓW, TYLKO SAME ZAJĘCIA POKAZOWE

———————————————————————————————

19.09.2019 ( CZWARTEK) ZAJĘCIA DLA DZIEWCZYNEK:

  •                    4-5 LAT- NA GODZ. 18:00-18:30
  •                    6-8 LAT- NA GODZ. 18:40- 19:10
  •                    9-11 LAT- NA GODZ. 19:20- 19:50

W TYM DNIU NIE MA ZAPISÓW, TYLKO SAME ZAJĘCIA POKAZOWE

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!    ZAPISY NA ROK 2019/2020  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

24.09.2019 ( WTOREK) ZAPISY DLA WSZYSTKICH CHĘTNYCH

OD GODZ.17:00-18:00 DLA DZIECI KONTYNUUJĄCYCH ZAJĘCIA

!!!!!!!!!! OD GODZ.18:00- ZEBRANIE DLA RODZICÓW NOWYCH DZIECI I TYCH, KTÓRE BYŁY NA ZAJĘCIACH POKAZOWYCH. ZAPISY PO ZEBRANIU.

 

OPŁATY  ZA ZAJĘCIA UISZCZAMY RAZ NA 3 MIESIĄCE:

KWARTAŁ 1 ( PAŹDZIERNIK- LISTOPAD- GRUDZIEŃ)

OPŁATA JEST ZBIERANA 24 WRZEŚNIA( PRZY ZAPISACH) I JEST RÓWNOZNACZNA Z ZAPISANIEM DZIECKA NA ZAJĘCIA. MOŻNA ZROBIĆ PRZELEW, ALE 24 WRZEŚNIA PRZYNOSIMY POTWIERDZENIE I WYBIERAMY DZIEŃ ZAJĘĆ.

KWARTAŁ 2 ( STYCZEŃ-LUTY- MARZEC) OPŁATA DO 10.01

KWARTAŁ 3 (KWIECIEŃ- MAJ-CZERWIEC) OPŁATA DO 10.04

JAKIE MAMY GRUPY ( PODZIAŁ NA WIEK)

GR. 1 ( 4-5 LAT) i GR. 2 (6-7-8 LAT) ZAJĘCIA MAJĄ PO 60 MIN

GR. 3 (9-11) i GR. 4 ( 12-16 LAT) ZAJĘCIA MAJĄ PO 90 MIN.

 

PLAN ZAJĘĆ SEKCJI GIMNASTYCZNEJ  2019/2020

GRUPY PRZYGOTOWANIA WSZECHSTRONNEGO

WTOREK

CZWARTEK

SOBOTA

 

 

16:00-17:00 GR. I (4-5 LAT)

 

 

17:00-18:00 GR. II (6-8 LAT)

 

 

18:00-19:30 GR. III (9-11 LAT)

18:00- 19:00 GR. I (4-5 LAT)

18:00- 19:00 GR. II (6-8 LAT)

19:00-20:30 GR.IV (12-16 LAT)

19:00-20:30 GR. III (9-11 LAT)

19:00- 20:30 GR. IV (12-16 LAT)

 

 

ROZPISKA GRUP WIEKOWYCH OBOWIĄZUJĄCA NA ZAJĘCIACH

GRUPA 1 (4-5 LAT)

GRUPA 2  (6-8 LAT)

GRUPA 3  (9-10 LAT)

GRUPA 4  (11-16 LAT)

CO NALEŻY ZROBIĆ, ŻEBY ZAPISAĆ DZIECKO: WYPEŁNIĆ DEKLARACJĘ I DOKONAĆ WPŁATY ZA ZAJĘCIA.

DZIECKO NA ZAJĘCIACH:

  • JEST UBRANE W STRÓJ SPORTOWY+ SKARPETKI,
  • MA NA KOSZULCE NAKLEJONE SWOJE IMIĘ LUB NAPISANE,
  • MA PODPISANĄ WODĘ,
  • KORZYSTA Z TOALETY PRZED ZAJĘCIAMI.

WJAZD NA TEREN AWF-U:

  • JEDNORAZOWY WJAZD KOSZTUJE 8 ZŁ.
  • ŻEBY WYKUPIĆ WJAZDÓWKĘ  CAŁOROCZNĄ TRZEBA PODEJŚĆ DO HALI TENISOWEJ, POKÓJ Z PRAWEJ STRONY, KOSZT IDENTYFIKATORA 50 ZL.

ZAJĘCIA SĄ ZAMKNIĘTE, NATOMIAST BĘDĄ WYZNACZONE DATY W KTÓRYCH BĘDZIEMY OTWIERAĆ TRYBUNY, ŻEBY MOŻNA BYŁO ZOBACZYĆ JAK DZIECKO DAJE SOBIE RADĘ.

SPRAWY FINANSOWE:

  • OPŁATY ZA ZAJĘCIA UISZCZAMY KWARTALNIE, NALEŻY JE UREGULOWAĆ U SKARBNIKA LUB PRZELEWEM NA KONTO.
  • DEKLARACJE JAKIE PAŃSTWO OTRZYMAJĄ PRZY ZAPISANIU DZIECKA, WRAZ Z WPŁATĄ SKŁADAMY, RÓWNIEŻ U SKARBNIKA
  • OBOWIĄZUJĄ ZNIŻKI W PRZYPADKU RODZEŃSTWA
  • JEST MOŻLIWOŚĆ UCZĘSZCZANIA DZIECKA NA ZAJĘCIA RAZ / DWA RAZY W TYGODNIU.
  • INFORMACJA O OPŁATACH NA MIEJSCU
  • PIERWSZE ZAJĘCIA DLA DZIECKA SĄ POKAZOWE, CZYLI DZIECKO MOŻE OBEJRZEĆ LUB W NICH UCZESTNICZYĆ (NA ODPOWIEDZIALNOŚĆ RODZICA). PO ZAPISANIU NA LISTĘ UCZESTNIKÓW STAJE SIĘ CZŁONKIEM SEKCJI.

PRZERWY ŚWIĄTECZNE I DNI WOLNE OD PRACY: ( nie ma zajęć)

TE INFORMACJE PODAJEMY NA TABLICY OGŁOSZEŃ NA BIEŻĄCO.

INFORMACJA W SPRAWIE WJAZDÓWEK NA TEREN AWF-U DLA WSZYSTKICH  RODZICÓW I KORZYSTAJĄCYCH Z TERENU UCZELNI 

WJAZDÓWKI NALEŻY INDYWIDUALNIE PODEJŚĆ I WYKUPIĆ NA RECEPCJI W BUDYNKU HALI TENISOWE. KOSZT 50 ZŁ NA ROK.

 INFORMACJA   O   ZAJĘCIACH   Z   G I M N A S T Y K I

Dziecko miało na koszulce naklejone bądź wyszyte swoje imię, ułatwi to poznanie się dzieci, jak również pracę trenerom. Na zajęcia wymagany jest strój sportowy (koszulka z krótkim rękawkiem, spodenki, oraz skarpetki). Proszę również zaopatrzyć dziecko w wodę niegazowaną do picia, lub sok (0,5 l).  Butelki podpisujemy by dziecko wiedziało, która jest jego.

PRZED ZAJĘCIAMI KAŻDE DZIECKO KORZYSTA Z TOALETY !!!! PROSZĘ TEGO DOPILNOWAĆ DRODZY RODZICE.

 

Propozycja zajęć dla dzieci i młodzieży (od 4 do 16 roku życia):

 Zajęcia z gimnastyki ogólnorozwojowej dla dzieci i młodzieży  prowadzone są  na specjalistycznie wyposażonej sali do gimnastyki (SG1), mieszczącej się przy Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie al.Jana Pawła 78 ( budynek przy stadionie ze srebrnym spadzistym dachem)

Zajęcia są prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę trenerów.

Podczas zajęć kładziemy duży nacisk na bezpieczeństwo (pełna asekuracja i profesjonalna opieka trenerów). Dostosowujemy poziom zajęć do grupy wiekowej  dzieci i młodzieży.

Zajęcia ogólnorozwojowe, które prowadzimy mają za zadanie kształtowanie całego organizmu i wpływ na jego równomierny rozwój, jak również wyrobienie prawidłowych nawyków i przyzwyczajeń.

Zajęcia te również mają wpływ na korygowanie postawy ciała, przez pracę z własnym ciężarem, równomiernym obciążeniem na poręczach, kółkach gimnastycznych i ćwiczeniach na macie.

 

PROGRAM ZAJĘĆ OBEJMUJE:

  • gry i zabawy gimnastyczne, w duchu współzawodnictwa i zdrowej rywalizacji,
  • podstawowe elementy gimnastyczne: przewrót w przód, przewrót w tył, mostek, przerzut bokiem (gwiazda), stanie na rękach, wymyk – mające na celu ćwiczenie wytrzymałości i gibkość.
  • ćwiczenia kształtujące równowagę – zajęcia na batucie i równoważni, doskonale uczące panowania nad ciałem, koordynacji i oceny sytuacji.
  • przygotowanie siłowe, pobudzające prawidłowy rozwój mięśni poprzez ćwiczenia ciężarem własnego ciała.
  • kształcenie pamięci ruchowej, przez zapamiętywanie układów utrzymanie naturalnej dla dzieci skoczności, gibkości i zwinności.
  • imprezę Mikołajkową ( Grudzień),  zwody gimnastyczne (Czerwiec).

Dla starszych:

  • Trening z elementami akrobatyki (przewroty, przerzuty, dla bardziej zaawansowanych: salta).
  • Trening siłowy ( praca nad siłą, dynamiką, kondycją), o zróżnicowanym poziomie intensywności, uwzględniający  możliwości i potrzeby grupy.
  • Ćwiczenia na wytrzymałość na przyrządach tj.: gumy, lina
  • Ćwiczenia z wykorzystaniem przyrządów gimnastycznych (m.in. kółka, poręcze, drążek, planszy, batutu, równoważni).

 

TERMINY ZAWODÓW GIMNASTYCZNYCH:

Zawody Mikołajkowe są to zawody wewnętrzne, których celem jest przede wszystkim dobra zabawa, a także wypróbowania własnych sił.  Dzieci i młodzież są do nich przygotowywane około 4 tyg. przed, na poszczególnych przyrządach.

Dziewczynki (skok, równoważnia, układ wolny) / Chłopcy (układ wolny, skok, drążek).

Zawody końcowe to zawody zewnętrzne, w których uczestniczą kluby krakowskie i z poza Krakowa. Wszyscy są objęci jednymi kryteriami i wymaganymi układami (jw.).

 

 

Mistrzostwa Europy

FILIP SASNAL

Zawodnik naszej sekcji na Mistrzostwach Europy w Szczecinie 10-14.04.2019

 

BARBÓRKA CUP

W dniach 8-9 grudzień zawodnicy naszego klubu brali udział w Turnieju Międzynarodowym Barbórka- Cup 2018 w Zabrzu. W kategorii prejunior wystartowali: Franciszek Korbiel, Szymon Kuźnicki oraz Filip Koperki, natomiast w kategorii junior: Radosław Szymczyk i Szymon Chruściel.
W sobotnim wieloboju Radosław Szymczyk uplasował się na 5 miejscu, a Szymon Chruściel na miejscu 7.
Podczas niedzielnych zawodów w formule MIX Szymon wraz ze swoją partnerką z Turcji zajęli 3 miejsce
.GRATULUJEMY!!!

Turniej Mikołajkowy

     W rozegranym w Łodzi Turnieju Mikołajkowym nasi zawodnicy zaprezentowali wysoką formę, lokując się w czołówce. W klasie młodzieżowej zawody wgrał Milan Gibek, II miejsce zajął Michał Truchan, a III był Maksymilian Wyleżoł. W klasie III drugie miejsce zajął Filip Koperski, a czwarte Korneliusz Rudziński.
Gratulujemy sukcesu!

Memoriał w Brnie

W dniach 16-18 listopad w Brnie podczas Jan Gajdoš Memorial 2018 startowała reprezentacja naszego klubu w składzie: Radosław Szymczyk, Szymon Chruściel, Szymon Kuźnicki i Franciszek Korbiel. Drużynowo chłopcy uplasowali się na 5 miejscu. Natomiast Radosław Szymczyk, po bardzo udanym starcie (68,90 pkt.) zajął 3 miejsce w wieloboju, a w niedzielnych mixach z zawodniczką gospodarzy zajął 2 miejsce.
GRATULUJEMY!!!

 

Otwarte Mistrzostwa Krakowa

   28 października odbyły się Otwarte Mistrzostwa Krakowa, w trakcie których zawodnicy rywalizowali w układach finałowych. Swoje umiejętności zaprezentowali gimnastycy kl. młodzieżowej i kategorii OPEN z klubów: UKS SP 7 Łódź, Cukrownik Chybie, UKS Gimnazjon Wieliczka, KS Korona Kraków i AZS AWF Kraków.

klasa młodzieżowa
Ćwiczenia wolne:
1. Wyleżoł Maksymilian
2. Truchan Michał
3. Borowyk Mateusz

Podpory
1. Truchan Michał
2. Borowyk Mateusz
3. Wyleżoł Maksymilian

Skok
2. Borowyk Mateusz
3. Śliwa Kacper

Drążek
1. Wyleżoł Maksymilian
2. Truchan Michał
3. Gibek Milan

kategoria OPEN
ćwiczenia wolne
1. Kuźnicki Szymon
3. Koperski Filip

koń z łękami
1. Koperski Filip
2. Kuźnicki Szymon

kółka
3. Kuźnicki Szymon

skok
3. Koperski Filip

poręcze
3. Korbiel Franciszek

drążek
1. Koperski Filip
3. Korbiel Franciszek