zajęcia sobotnie w Październiku 2017 -ważny komunikat

UWAGA !!!!!!!     SOBOTA 14.10, 21.10, 28.10       UWAGA !!!!!

INFORMACJE DOTYCZĄCE ZAJĘĆ SOBOTNICH DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

14.10.2017 (SOBOTA) ZAJĘCIA DLA WSZYSTKICH GRUP ZAJĘCIOWYCH SĄ ODWOŁANE. PRZEZ CAŁY DZIEŃ SALA JEST ZAJĘTA PRZEZ STUDENTÓW.

ZAJĘCIA Z SOBOTY ODRABIAMY W PIĄTEK 13.10.2017
NA GODZINĘ 17:00 PRZYCHODZI GRUPA I ( DZIECI 4-6 LAT)
18:00 PRZYCHODZI GRUPA II A I II B ( DZIECI 7- 10 LAT)
19:00 PRZYCHODZI GRUPA IIB I III ( DZIECI ZAPISANE NA 1,5 H)
NATOMIAST 21.10 i 28.10 (NASTĘPNE SOBOTY)
GRUPA I (DZIECI 4-6 LAT ) PRZYCHODZĄ NA GODZINĘ 17:00 ZAMIAST NA 16.00.
A GRUPA II A PRZYCHODZI NA 18:00 ZAMIAST NA 17:00 (I BĘDZIE MIEĆ ZAJĘCIA Z GRUPA II B).

Gimnastyka dla dzieci – ogólnorozwojowa

PLAN ZAJĘĆ SEKCJI GIMNASTYCZNEJ NA ROK 2017/2018

GRUPY PRZYGOTOWANIA WSZECHSTRONNEGO

WTOREK ŚRODA    CZWARTEK    SOBOTA
16:00- 17:00  16:30-17:30 NOWY TERMIN (DLA DZIECI 6-8  LAT) GRUPA I LISTA ZAMKNIĘTA
17:00- 18:00 GRUPA IIA
18:00- 19:00 GRUPA I LISTA ZAMKNIĘTA GRUPA I LISTA ZAMKNIĘTA     GRUPA IIB
19:00- 20:00 GRUPA IIA i IIB LISTA ZAMKNIĘTA
19:00- 20:30 GRUPA IIB i III LISTA ZAMKNIĘTA GRUPA IIB i III LISTA ZAMKNIĘTA

 

LEGENDA:

GRUPA I ( 4- 6 LAT)  1 H TRENINGU
 GRUPA IIA (7 – 8 LAT) 1 H TRENINGU
GRUPA IIB ( 9-11 LAT)  1 H TRENINGU
GRUPA II B ( 9-11 LAT)  i GRUPA III  ( 12 -15 LAT )  1,5 H TRENINGU

NOWY TERMIN ZAJĘĆ (ŚRODA) RUSZY OD 04.10.2017

DOKUMENTY I WPŁATY ZBIERAMY DO KOŃCA WRZEŚNIA

 

CO NALEŻY ZROBIĆ, ŻEBY ZAPISAĆ DZIECKO: WYPEŁNIĆ DEKLARACJE,  Z DANYMI DZIECKA,  PRZYNIEŚĆ UBEZPIECZENIE DZIECKA OBEJMUJĄCE ZAJĘCIA POZASZKOLNE, ZAŚWIADCZENIE LEKARSKIE, ŻE DZIECKO JEST ZDROWE I DOKONAĆ WPŁATY ZA ZAJĘCIA.

DZIECKO NA ZAJĘCIACH:

  • JEST UBRANE W STRÓJ SPORTOWY+ SKARPETKI,
  • MA NA KOSZULCE NAKLEJONE SWOJE IMIĘ LUB NAPISANE,
  • MA PODPISANĄ WODĘ.
  • KORZYSTA Z TOALETY PRZED ZAJĘCIAMI

WJAZD NA TEREN AWF-U:

  • JEDNORAZOWY WJAZD KOSZTUJE 8 ZŁ.
  • ŻEBY WYKUPIĆ WJAZDÓWKĘ  CAŁOROCZNĄ TRZEBA PODEJŚĆ DO HALI TENISOWEJ, POKÓJ Z PRAWEJ STRONY, KOSZT IDENTYFIKATORA 50 ZL.

ZAJĘCIA SĄ ZAMKNIĘTE, NATOMIAST BĘDĄ WYZNACZONE DATY W KTÓRYCH BĘDZIEMY OTWIERAĆ TRYBUNY, ŻEBY MOŻNA BYŁO ZOBACZYĆ JAK DZIECKO DAJE SOBIE RADĘ.

SPRAWY FINANSOWE:

  • OPŁATY ZA ZAJĘCIA UISZCZAMY KWARTALNIE  PRZED ZAJĘCIAMI I PO ZAJĘCIACH NALEŻY JE UREGULOWAĆ U SKARBNIKA.
  • DEKLARACJE JAKIE PAŃSTWO OTRZYMAJĄ PO ZAPISANIU DZIECKA, WRAZ Z WPŁATĄ SKŁADAM RÓWNIEŻ U SKARBNIKA
  • OBOWIĄZUJĄ ZNIŻKI W PRZYPADKU RODZEŃSTWA
  • JEST MOŻLIWOŚĆ UCZĘSZCZANIA DZIECKA NA ZAJĘCIA RAZ / DWA RAZY W TYGODNIU.
  • INFORMACJA O OPŁATACH NA MIEJSCU
  • PIERWSZE ZAJĘCIA DLA DZIECKA SĄ DOBROWOLNE, CZYLI ŻE DZIECKO MOŻE JE OBEJRZEĆ LUB W NICH UCZESTNICZYĆ, ALE NA WŁASNA ODPOWIEDZIALNOŚĆ. DOPIERO PO ZAPISANIU NA LISTĘ UCZESTNIKÓW JEST JEJ CZŁONKIEM.

PRZERWY ŚWIĄTECZNE I DNI WOLNE OD PRACY: ( nie ma zajęć)

INFORMACJA W SPRAWIE WJAZDÓWEK NA TEREN AWF-U DLA WSZYSTKICH  RODZICÓW I KORZYSTAJĄCYCH Z TERENU UCZELNI 

WJAZDÓWKI NALEŻY INDYWIDUALNIE PODEJŚĆ I WYKUPIĆ NA RECEPCJI W BUDYNKU HALI TENISOWE. KOSZT 50 ZŁ NA ROK.

 INFORMACJA   O   ZAJĘCIACH   Z   G I M N A S T Y K I

Dziecko miało na koszulce naklejone bądź wyszyte swoje imię, ułatwi to poznanie się dzieci, jak również pracę trenerom. Na zajęcia wymagany jest strój sportowy (koszulka z krótkim rękawkiem, spodenki, oraz skarpetki). Proszę również zaopatrzyć dziecko w wodę niegazowana do picia, lub sok (0,5 l).  Butelki podpisujemy by dziecko wiedziało, która jest jego.

PRZED ZAJĘCIAMI, KAŻDE DZIECKO KORZYSTA Z TOALETY !!!! PROSZĘ TEGO DOPILNOWAĆ DRODZY RODZICE

 

Propozycja zajęć dla dzieci i młodzieży (od 4 do 15 roku życia):

 Zajęcia z gimnastyki ogólnorozwojowej dla dzieci i młodzieży  prowadzone są  na specjalistycznie wyposażonej sali do gimnastyki (SG1), mieszczącej się przy Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie.

Zajęcia są prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę trenerów.

Podczas zajęć kładziemy duży nacisk na bezpieczeństwo (pełna asekuracja i profesjonalna opieka trenerów). Dostosowujemy poziom zajęć do grupy wiekowej  dzieci i młodzieży.

Zajęcia ogólnorozwojowe, które prowadzimy mają za zadanie kształtowanie całego organizm i wpływać na jego równomierny rozwój, jak również wyrobić prawidłowe nawyki i przyzwyczajenia.

Zajęcia te również mają wpływ na korygowanie postawy ciała, przez pracę z własnym ciężarem, równomiernym obciążenie na poręczach, kółka gimnastycznych i ćwiczeniach na macie.

 

PROGRAM ZAJĘĆ OBEJMUJE:

  • gry i zabawy gimnastyczne, w duchu współzawodnictwa i zdrowej rywalizacji,
  • podstawowe elementy gimnastyczne: przewrót w przód, przewrót w tył, mostek, przerzut bokiem (gwiazda), stanie na rękach, wymyk – mające na celu ćwiczenie wytrzymałości i gibkość.
  • ćwiczenia kształtujące równowagę – zajęcia na batucie i równoważni, doskonale uczące panowania nad ciałem, koordynacji i oceny sytuacji.
  • przygotowanie siłowe, pobudzające prawidłowy rozwój mięśni poprzez ćwiczenia ciężarem własnego ciała.
  • kształcenie pamięci ruchowej, przez zapamiętywanie układów utrzymanie naturalnej dla dzieci skoczności, gibkości i zwinności.
  • imprezę Mikołajkową ( Grudzień),  zwody gimnastyczne (Czerwiec).

Dla starszych:

  • Trening z elementami akrobatyki (przewroty, przerzuty, dla bardziej zaawansowanych: salta).
  • Trening siłowy ( praca nad siłą, dynamiką, kondycją), o zróżnicowanym poziomie intensywności, uwzględniający  możliwości i potrzeby grupy.
  • Ćwiczenia na wytrzymałość na przyrządach tj.: gumy, lina
  • Ćwiczenia z wykorzystaniem przyrządów gimnastycznych (m.in. kółka, poręcze, drążek, planszy, batutu, równoważni).

Zawody końcowe to zawody zewnętrzne, w których uczestniczą kluby krakowskie i z poza Krakowa. Wszyscy są objęci jednymi kryteriami i wymaganymi układami (jw.).

 

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Halowych to kolejna impreza z której nasi sportowcy wracają z medalami. W Drzonkowie gimnastycy AZS AWF zdobyli 9 medali. Ponadto Małopolska  wygrała w klasyfikacji województw.

Szczegółowe wyniki:

Klasa II:
Radosław Szymczyk
1 miejsce- wielobój
1 miejsce- ćwiczenia na drążku
2 miejsce- ćwiczenia na koniu z łękami

Szymon Chruściel
4 miejsce- wielobój
2 miejsce- ćwiczenia na drążku
3 miejsce- ćwiczenia na koniu z łękami

Jakub Frączek
5 miejsce- ćwiczenia na drążku

Igor Kowalczuk
6 miejsce- ćwiczenia na drążku

Klasa III
Szymon Kuźnicki
5 miejsce- wielobój
2 miejsce- ćwiczenia na poręczach
3 miejsce- ćwiczenia na drążku

Franciszek Korbiel
6 miejsce- wielobój
2 miejsce- ćwiczenia na koziołku
4 miejsce- ćwiczenia na poręczach

Filip Koperski
2 miejsce- ćwiczenia na poręczach
8 miejsce- ćwiczenia na drążku

GRATULUJEMY!!!

INDYWIDUALNE MISTRZOSTWA POLSKI

W Mistrzostwach Polski rozegranych w Warszawie nasza sekcja uzyskała 26 finałów i zdobyła 15 medali. Każdy ze startujących seniorów i młodzieżowców przywiózł jakieś trofeum, a niektórzy kilka. Góruje wśród nich Jakub Valles, który zdobył 4 krążki, w tym wice mistrzostwo Polski w wieloboju.

 Szczegółowe wyniki:

Kl. młodzieżowiec

Jakub Piwowarski

II miejsce – skok

II miejsce – poręcze

III miejsce – drążek

 

Filip Sasnal

II miejsce -koń z łękami

III miejsce – poręcze

 

Kl. Mistrzowska

Jakub Valles

I miejsce – skok

II miejsce – wielobój

II miejsce – ćwiczenia wolne

II miejsce – kółka

 

Jacek Pozowski

I miejsce – kółka

 

Piotr Kiełbik

I miejsce – ćwiczenia wolne

III miejsce – koń z łękami

 

Przemysław Gniewisz

III miejsce – skok

 

Piotr Uznański

I miejsce – koń z łękami

II miejsce – skok

Gratulacje dla zawodników i trenera Leona Biskupa!

 

II edycja Małopolskiej Ligi Gimnastycznej

W II edycji Małopolskiej Ligi Gimnastycznej wystartowali zawodnicy krakowskich klubów: KS Korona Kraków, UKS „Gimnazjon” Wieliczka, KS AZS AWF Kraków. Zawodnicy naszej sekcji uzyskali bardzo dobre wyniki:

KLASA MŁODZIEŻOWA:

Rocznik 2011:
1. Misiak Kacper
2. Midura Franciszek

Rocznik 2010:
1. Chamera Szymon
2. Róg Wojciech
3. Biliński Szymon
4. Majewski Bartek
6. Mlekodaj Stanisław
7. Rozwadowski Mikołaj
8. Stanek Gabriel
10. Wrzak Ignacy
12. Kramarczyk Alan

Rocznik 2009:
1. Truchan Michał
5. Krawczyk Michał
6. Karpiel Stefan
7. Sawicki Kacper
9. Gibek Milan
10. Grotowski Dawid
11. Borowik Mateusz
12. Kiełbiowski Michał
14. Magryta Oliwier
15. Baściak Stefan

Rocznik 2008:
2. Rudziński Korneliusz
3. Lipka Mateusz
4. Macioszek Mateusz
5. Dura Mateusz

KLASA III:
2. Kuźnicki Szymon
3. Koperski Filip
4. Korbiel Franciszek
10. Ćwiek Tymoteusz

KLASA II:
1. Szymczyk Radosław
2. Chruściel Szymon
3. Frączek Jakub
6. Kowalczuk Igor
8. Koprowski Piotr

Gratulujemy!